با پیشرفت و رشد اقتصادی در سراسر جهان ، فشار بر جهان طبیعی به سرعت در حال افزایش است. در این زمینه ، مسئولیت فناوری پیشرفته هایک ویژن به حداقل رساندن تأثیر منفی بر روی کره زمین بیشتر از گذشته است. اما مهمتر از همه حل مشکلات نیاز به تفکر خلاق ، نوآوری و همکاری بین اقشار مختلف مردم و سازمانها دارد.

در این مقاله ما در مورد پنج روش استفاده از جدیدترین فناوری ویدیویی برای نظارت سریعتر ، کارآمدتر و مؤثرتر برای نظارت بر محیط زیست بحث می کنیم.

 

۱- مقابله با آلودگی آب

 

بیش از ۹۹ درصد از آب زمین توسط انسان و بسیاری دیگر از موجودات زنده غیر قابل استفاده است – فقط در حدود ۰٫۳ درصد از آب شیرین ما در آبهای سطحی دریاچه ها ، رودخانه ها و مرداب ها یافت می شود. با توجه به این نکته ، حمایت از منابع آب جهانی بسیار حیاتی است.

اما فناوری پیشرفته هایک ویژن می تواند به منظور از بین بردن آلاینده های آب خطرناک به منظور حفظ سلامت ساکنان محلی و حیوانات وحشی کمک کند. با استفاده از ابزارهای هوشمند تجزیه و تحلیل فیلم ، کاربران می توانند از راه دور منابع آب را برای انواع مختلف احتمالی – از اشیاء شناور و تغییر رنگ آب ، گرفته تا اشغال غیرقانونی رودخانه ها ، ساخت و ساز غیرقانونی و دفع غیرقانونی زباله – رصد کنند. فناوری ویدیو هایک ویژن امروز نیز به اندازه کافی مستحکم و کم حجم است که در مکان های مختلفی از منبع آب ، تا مقاطع رودخانه ، تا دهانه رودخانه نصب می شود.

برای غلبه بر هرگونه محدودیت احتمالی کار در محیط های پر چالش ساحلی ، از فناوری ویدیو می توان در ترکیب با سایر فن آوری های پشتیبانی استفاده کرد. به عنوان مثال ، هنگام نظارت بر تخلیه فاضلاب در دهانه رودخانه ، کاربران می توانند دوربین مداربسته حرارتی را در پهپادها و کشتی های بدون سرنشین نصب کنند. این امر بدون نیاز به حضور در سایت ، روشن ترین منظره را در روز و شب تضمین می کند.

 

۲- مقابله با آلودگی هوا

 

جلوگیری از آلودگی هوا با فناوری پیشرفته هایک ویژن

با افزایش شهرنشینی ، مقابله با آلودگی هوا روز به روز چالش برانگیز تر می شود. و اینکه بهترین روش برای کاهش آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا ، بحث جدی است.

در مناطق شهری ، از فناوری پیشرفته هایک ویژن برای نظارت بر کیفیت هوا در اماکن ساختمانی ، که گردوغبار در آن ثابت است ، استفاده می شود و گیاهان سنگین از دود اگزوز قابل توجهی ساطع می کنند. وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) نیز برای نظارت بر محیط زیست در مقیاس بزرگ و در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد. در مناطق صنعتی ، دوربین مداربسته می تواند به تیمهای مدیریتی کمک کنند تا میزان انتشار گازهای کارخانه را در زمان واقعی کنترل کنند. و در حومه شهر ، از فناوری ویدیو برای تشخیص انواع منابع آلودگی هوا در مزارع مانند سوزاندن نی استفاده می شود.

 

۳- جلوگیری از آتش سوزی

آتش سوزی جنگل می تواند برای مردم ، حیوانات و محیط زیست ویرانگر باشد. اما فناوری پیشرفته هایک ویژن می توانند اجازه دهند آتش سوزی زود هنگام شناسایی شود ، قبل از آنکه آتش سوزی به طور کامل رخ دهد.

دوربین های پیشرفته هایک ویژن دارای الگوریتم های تشخیص آتش ، با استفاده از هوش مصنوعی برای تهیه آلارم بسیار دقیق در اولین مرحله از آتش سوزی. با استفاده از این فناوری ، کاربران می توانند برای نظارت بر بی وقفه جنگل ها و جلوگیری از آتش سوزی ، یک سیستم هشدار و کنترل زودهنگام هوشمند بسازند.

 

۴- دفع زباله های خطرناک

بیشتر شهرها به مسائل زباله و تصفیه فاضلاب در چین توجه می کنند. در نتیجه ، ما با تمرکز بر کاهش ، بازیابی ، استفاده و دفع زباله های جامد خطرناک ، شاهد روند کاهشی قابل توجهی هستیم.

در اینجا می توان از ویدیو با انواع فناوری ها استفاده کرد تا مدیریت زباله های جامد و شفاف – از تولید زباله ، حمل و نقل و دفع زباله را کنترل کند.

از تجهیزات شناسایی فرکانس رادیویی برای مرتب سازی دقیق ، ردیابی و ردیابی زباله ها می توان استفاده کرد. هنگام حمل و نقل زباله ، وسایل نقلیه می توانند مجهز به تجهیزات نظارتی موبایل باشند که تصاویر ویدئویی را به صورت واقعی از طریق شبکه داده ای با سرعت بالا به سیستم مدیریت مرکزی منتقل می کنند. علاوه بر این ، سیستم های ناوبری ماهواره ای می توانند هوشمندانه در صورت بروز هرگونه انحراف از مسیر صحیح رانندگی ، زنگ خطر را ایجاد کنند.

شعار هایک ویژن : ما مفتخریم که فن آوری ما در این فرایند حیاتی نقش اساسی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تولیدات جدید هایک ویژن برای حفظ محیط زیست ، لطفا با نمایندگی هایک ویژن در تهران تماس حاصل فرمایید.