جلوگیری از هک دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته با پیشگیری و ضبط تصاویر سرقت برای حفاظت ما و اموال ما کمک می کنند. اما با در نظر گرفتن این شرایط دوربین مداربسته اهداف متداولی برای هک نیز محسوب می شوند. هکرها برای کسب اطلاعات در مورد کاربران یا تهدید آنها به دنبال دسترسی به دوربین مداربسته هستند در این مقاله به شما کمک میکنیم تا با جلوگیری از هک دوربین مداربسته خود میزان امنیت خود را افزایش دهید

 

هکرها چگونه دوربین مداربسته را هک میکنند ؟

پیش از اقدام برای مقابله با هک دوربین مداربسته، ابتدا باید از چگونگی دسترسی هکر به دوربین ها اطلاع پیدا کنید. دسترسی هکرها بیشتر اوقات از طریق Credential stuffing است. دستکاری اطلاعات هویتی نوعی از حمله سایبری است که با استفاده از اطلاعات هویتی سرقت شده برای دستیابی غیر مجاز به حساب های کاربری انجام می شود. بیشتر افراد از اینترنت استفاده می کنند، بنابراین ممکن است نقض اطلاعات از طریق منابع گوناگونی مانند وبسایت های فروشگاهی و پلتفرم های شبکه های اجتماعی رخ دهد.

 

نرم افزار انتقال تصویر هایک ویژن

 

۱- نصب نرم افزارهای فایروال و آنتی ویروس

اگر برای مدیریت دوربین های امنیتی از کامپیوتر یا تلفن همراه استفاده می کنید، باید نرم افزار فایروال و آنتی ویروس نصب کنید. نصب این نرم افزارها از شما در مقابل هر ویروس و بدافزاری که به هکر اجازه می دهد اطلاعات و پسوردتان را پیدا و دوربین های مداربسته شما را هک کند، محافظت می نماید.

 

۲-ارتقاء امنیت شبکه وایرلس

یکی دیگر از روش ها برای جلوگیری از هک دوربین مداربسته، امن ساختن شبکه ای است که دوربین به آن متصل است. می توانید از WPA2 استفاده کنید، یا یک پسورد قوی برای روترتان انتخاب کنید، اشتراک درون شبکه را غیر فعال سازید و غیره. همچنین باید توجه داشته باشید که دوربین مداربسته را بر روی یک شبکه اختصاصی قرار دهید. بدین ترتیب، اگر دوربین هک شود، هکر نمی تواند به سایر شبکه ها و دستگاه های شما دسترسی داشته باشد.

 

۳-آپدیت (بروزرسانی)  دوربین مداربسته

بعد از خرید دوربین مداربسته، همواره باید در جستجوی آپدیت از سوی سازنده باشید. اغلب، آنها آپدیت ها و پچ های امنیتی را در اختیار شما قرار می دهند که می تواند از هک دوربین مداربسته پیشگیری کند.

 

۴-خریداری دوربین جدید از برندهای شناخته شده

مردم معمولا دوربین مداربسته کارکرده خریداری می کنند، زیرا قیمت آن ارزان تر از دوربین نو است. با این حال، هیچوقت نباید امنیت تان را قربانی یک تخفیف یا کاهش هزینه کنید. ممکن است بر روی دوربین های کارکرده نرم افزار هک نصب شده باشد، حتی بدون اطلاع صاحب قبلی آن. بعلاوه، باید حتماً دوربین را از سازندگان شناخته شده و معتبر خریداری کنید. خرید از شرکت های زنجیره ای بزرگ مانند آمازون می تواند به دلیل ارزان تر بودن محصولات وسوسه کننده باشد؛ ولی این محصولات در مقابل هک شدن بسیار آسیب پذیر هستند. بنابراین، همیشه باید دوربین مداربسته تان را از شرکت های معتبر مانند برند هایک ویژن خریداری کنید، زیرا هم محصولاتشان امنیت بیشتری دارند و هم می توانند در صورت هک شدن دوربین راهنمایی و حفاظت بیشتری ارائه دهند.

 

۵-استفاده از احراز هویت دومرحله ای

در صورت امکان، حتماً از احراز هویت دومرحله ای استفاده کنید. احراز هویت دومرحله ای در هنگام ورود به یک روش احراز هویت دیگر نیز نیاز دارد. در اینصورت، یک لایه اضافه حفاظتی برای پسوردتان ایجاد می کند. می توانید تنظیم کنید در هنگام لاگین به دوربین مداربسته، یک کد از طریق پیام کوتاه یا ایمیل برای شما ارسال شود، بنابراین هکرها نمی توانند از مرحله پسورد عبور کنند.

استفاده از دوربین های مداربسته مزایای زیادی دارد چون حفاظت بیشتری ارائه می دهند، ولی اجازه ندهید شما را به یک قربانی هک تبدیل کنند. برای دست یافتن به بالاترین میزان امنیت از طریق دوربین ها، باید همیشه جوانب احتیاط را رعایت کنید و فقط به شرکت های معتبر از جمله نمایندگی هایک ویژن اطمینان کنید.