زمانی که در مورد گرایش‌ها و صنعت امنیت هایک ویژن و آینده صحبت می‌کنیم، در واقع بیشتر در مورد حال فکر می‌کنیم. دلیل اینکه ما مشتاق درک این گرایش‌ها هستیم این است که ما می‌خواهیم بدانیم آن‌ها چگونه بر کسب‌وکار فعلی ما تاثیر خواهند گذاشت و چگونه باید عمل کنیم تا از منسوخ بودن اجتناب کنیم.

تغییرات مهم در طی دهه گذشته صنعت امنیتی را شکل داده‌اند و نوآوری‌های هیجان‌انگیزتر باید در دهه ۲۰۲۰ مورد انتظار باشند. فن‌آوری‌های در حال پدیداری و برنامه‌های کاربردی  مانند ادراک چند بعدی، تصویربرداری نور کم، هوش مصنوعی، و فن‌آوری‌های ابر  امکانات جدید برای صنعت امنیتی را باز می‌کنند. در همان زمان، میلیونها دوربین و دیگر دستگاه‌های امنیتی به شبکه‌ها متصل شده‌اند و صنعت امنیت بخش مهمی از دنیای IoT آینده هستند.

ما در هایک ویژن دوست داریم افکار خود را در مورد چند روند کلیدی که صنعت امنیت را در سال ۲۰۲۰ تحت‌تاثیر قرار خواهند داد، و احتمالاً حتی بیشتر در آینده، به اشتراک بگذاریم.

 

 

۱٫ دوربین های چند منظوره هایک ویژن

کاربردهای هوش مصنوعی چندین سال است که در صنعت امنیت پدیدار شده‌اند، اما اکثر دوربین‌های امنیتی با هوش مصنوعی تنها می‌توانند یک الگوریتم را اجرا کنند، به دلیل محدودیت قدرت محاسبه، که به این معنی است که آن‌ها تنها می‌توانند یک تابع هوشمند را در یک زمان، شمارش افراد یا شمارش ماشین‌ها ترکیب کنند.

اکنون قدرت محاسبه دوربین‌های امنیتی تا حد زیادی با افزایش عملکرد چیپهای هوش مصنوعی افزایش‌یافته است. فن‌آوری چند هوش، روندی برای نسل بعدی دوربین‌های صاحب اختیار خواهد بود چرا که چندین کار هوشمندانه توسط یک دوربین انجام خواهند شد.

اجازه دهید از intersections خودرو به عنوان مثال استفاده کنیم. در بسیاری از شهرها می‌توانید ده یا چند دوربین نصب کنید که در تقاطع‌های برای تشخیص جریان ترافیک، شناسایی انواع وسایل نقلیه و شماره پلاک، محافظت از پیاده‌روها، و غیره نصب می‌شوند. اما اکنون، با دوربین‌های چند اطلاعاتی، ۲ یا ۳ دوربین برای یک تقاطع کافی خواهد بود. از آنجا که دوربین‌های کمتری برای یک برنامه کاربردی تجهیز خواهند شد، هزینه تجهیزات، نصب، و نگهداری و مدیریت همگی کاهش خواهند یافت.

 

۲٫ درک چند بعدی

دوربین های امنیتی ، ضبط تصویر حس بینایی ما را شبیه سازی می کند ، و قدرت “چشم” مردم را گسترش می دهد. اما اگر دوربین های امنیتی می توانستند از انواع دیگری از “حواس” مانند “شنیدن” ، “بویایی” یا حتی تشخیص هایی که خارج از محدوده دید هستند استفاده کنند برای شناسایی و پاسخ به حوادث چه؟

برای نمونه، دوربین های ویدیویی که با رادارهای موج و سانتیمتر و میلی متر درآمده اند ، در تشخیص اشیا محبوب می شوند. با یکپارچه سازی عمیق رادار و فیلم ، یک دوربین چند بعدی برای بهبود تشخیص اشیاء و ردیابی حرکات – تا مسافت ۱۰۰ متر و در هر شرایط آب و هوایی ، درک بیش از حد تصویری را گسترش می دهد.

ویژگی دیگر دوربین های یک پارچه تشخیص بوق اتومبیل است. این دوربین مجهز به آرایه های سونار ، دقیقاً می تواند منبع بوق وسیله نقلیه را شناسایی و تعیین کند ، ضمن شناسایی وسیله نقلیه و تولید عکس و فیلم از این رویداد به عنوان شواهد. این توانایی می تواند در کاهش آلودگی صوتی در معابر و جوامع دارای قوانینی در مورد استفاده غیر ضروری از بوق اتومیبل کمک کند.

 

۳٫دیدن در هر زمان و هر شرطی

بیشتر حوادث امنیتی در شب اتفاق می افتد ، اما تصاویر و فیلم های مربوط به دوربین های مداربسته امنیتی معمولی ممکن است به راحتی رنگ ها و جزئیات مهم را در محیط های کم نور از دست بدهند. فن آوری های تصویربرداری با نور کم در صنعت امنیت روز به روز رواج بیشتری پیدا کرده و باعث می شود دید اشیاء برای شناسایی جزئیات در هر زمان و در هر شرایطی افزایش یابد.

تکنولوژی مهم دیگر تصویربرداری حرارتی با دوربین های هایک ویژن است که می تواند اطلاعات گرمایشی هر جسم را با دمای بالاتر از صفر مطلق تشخیص دهد. با بهره گیری از تصویربرداری از منطقه گرما ، فناوری تصویربرداری حرارتی به دوربینها اجازه می دهد در شرایط کم دید مانند مه و دود ، باران و برف حتی در شب “مشاهده” کنند. و دوربین های حرارتی از پتانسیل های عظیمی در کاربردهای مختلف مانند دفاع محیطی ، ردیابی آتش و اندازه گیری دما برخوردار هستند.

 

۴٫ سیستم های امنیتی فعال و جامع

دوربین های مدار بسته صرقا دیگر نیازهای تیم‌های امنیتی را برآورده نمی‌کنند چون اغلب به دنبال فرصت‌های جدید هستند تا کارایی عملیاتی خود را افزایش دهند. بسیاری از مشتریان در حال حاضر خواستار سیستم‌های امنیتی فعال و فراگیر هستند که کنترل دوربین مداربسته، سیستم‌های هشدار دهنده، کنترل دسترسی و حتی حفاظت از آتش را ترکیب می‌کنند.

با گسترش فن‌آوری هوش مصنوعی، فرآیندهای نظارت بر سیستم‌های مدار بسته با تجزیه و تحلیل اطلاعات زنده و ثبت‌شده برای شناسایی، دسته‌بندی، و ردیابی اشیا از پیش تعیین‌شده، خودکار می‌شوند. این فرایندها را می‌توان به طور خاص در شناسایی رخدادها در هنگام رخداد آن‌ها و استخراج اطلاعات بلافاصله از ویدئوی ضبط‌شده، موثر دانست.

تحلیل ویدئویی هوشمند به‌کارگیری سیستم‌های امنیتی جامع با ارزش را امکان پذیر می‌سازد و بازده سرمایه‌گذاری برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های مدار بسته را بهبود می‌بخشد. برای مثال، در حال حاضر، زمانی که یک دوربین، یک حادثه را تشخیص می‌دهد، یک پیوند خودکار سیستم هشدار را به طور خودکار تحریک می‌کند و به پرسنل امنیتی می‌گوید تا دوربین نظارت زنده را چک کنند. در مقابل، هنگامی که آژیر خطر، کنترل دسترسی یا سیستم‌های حفاظت از آتش یک حادثه را گزارش می‌دهند، سیستم مدار بسته برای تایید آنچه واقعاً اتفاق‌افتاده، فعال خواهد شد.

 

۵٫ تقاضای بالاتر در مورد امنیت سایبری

در کنار میلیونها دستگاه امنیتی که در اینترنت متصل شده‌اند، سیستم‌های امنیتی از تک و تنها برای باز و متصل به هم گسیخته شده‌اند. افراد بیشتر و بیشتر نگران امنیت اطلاعات و حریم خصوصی خود هستند و بر این اساس درخواست‌های بالاتری برای صنعت امنیت در سایبری ایجاد کرده‌اند.

کمک به حداقل رساندن خطر نقض امنیت، یک رویکرد چند لایه‌ای  از جمله شبکه، کاربرد، و لایه‌بندی وسایل  که طیف وسیعی از تهدیدهای سایبری را برطرف می‌کند و مورد انتظار سازمان‌های امنیتی و دپارتمان‌های فن‌آوری اطلاعات است. همچنین تولیدکنندگان امنیتی باید امنیت محصولات خود را در سراسر چرخه عمر پوشش دهند.

 

اگر می خواهید در مورد راه حل های امنیتی دانشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، و اینکه چگونه می توانیم با شما همکاری کنیم تا دانش آموزان و کارکنان خود را بهتر محافظت کنید ، لطفا با نمایندگی هایک ویژن در تهران تماس بگیرید.