در زمانی که جمعیت ببر وحشی در چین به تعداد کمی رسید بخش محلی صندوق جهانی طبیعت می دانست که باید سریع اقدام کند. با تکنولوژی فیلم هوشمند هایک ویژن که دارای پردازش مهم Intel cutting می باشند ، تیم حفاظت WWF قادر به ثبت هوشمندانه و دقیق این حیوانات خواهد بود و از زیستگاه آنها به طور کامل محافظت می کنند.

 

محافظ کامل از ببر سیبری 

ببر آمور (همچنین به عنوان ببر سیبری نیز شناخته می شود) یکی از بزرگترین گربه های جهان است. به طور معمول رنگ نارنجی پر رنگ تر از سایر جمعیت های ببر است که این جانوران زیبا همچنین دارای یک کت بلندتر و ضخیم تر ، مانی سنگین تر و پنجه های فرفورژه هستند همه این ها برای محافظت از آنها در برابر دمای سرد تلخ زیستگاه طبیعی سیبری خود است.

 

متأسفانه تاریخ ببر آمور مملو از خطر و تهدید بوده است. جمعیت جنگل های وحشی که در اثر جنگل زدایی ، شکار ، تخریب زیستگاه و سایر فعالیت های انسانی درگیر شده است ، سالهاست که در حال کاهش است. در سال ۲۰۱۷ ، دوربین مداربسته فقط ۲۴ ببر زنده آمور در چین را کشف کردند

 

عکس ببر آمور

تشخیص دقیق ببر ها توسط تکنولوژی فیلم هوشمند هایک ویژن

برای مقابله با تهدید فوری ببر آمور ، تکنولوژی فیلم هوشمند هایک ویژن در سال ۲۰۱۸ همکاری با اینتل را برای طراحی یک راه حل جدید مبتنی بر فیلم برای WWF آغاز کرد. این به تیم محلی WWF کمک می کند تا ضمن پیشبرد یک تحول دیجیتالی ، هوشمند از حفاظت از حیوانات وحشی ، دقیقاً ببرهای وحشی آمور را شناسایی و نظارت کنند.

این راه حل با استفاده از تکنولوژی فیلم هوشمند هایک ویژن برای محافظت از حیوانات وحشی ، مجهز به Intel واحد پردازش (VPU) ، و تیم پروژه یک الگوریتم تشخیص هدف جلویی را توسعه داده و نصب کرده اند که تا حد زیادی کارایی پردازش را بهبود می بخشد. این کار همچنین با جلوگیری از گرفتن تصاویر بی فایده ، باعث صرفه جویی در مصرف باتری برای تله دوربین هوشمند هایک ویژن می شود. بر اساس فناوری یادگیری عمیق ، راه حل نصب شده با الگوریتم تشخیص هدف می تواند تصاویر ببرهای آمور را به طور دقیق تشخیص و ضبط کند.

به این ترتیب ، تیم حفاظت می تواند از دوربین ها برای شناسایی یک ببر آمور در هنگام مشاهده استفاده کند ، به صورت هوشمندانه تصاویری را که مرتبط نیستند فیلتر کرده و از این طریق بار کاری را به شدت کاهش می دهد.

 

نوآوری مداوم برای امنیت بیشتر

به زودی ، رنجرهای جنگلی قادر خواهند بود تا تصاویر خود را از طریق ترمینالهای دستی یا تله های دوربین هوشمند درست بارگذاری کنند و آنها را با استفاده از همان پردازش سریع و ویژگی های هوشمند برای تجزیه و تحلیل ارسال کنند. تیم حفاظت همچنین قادر خواهد بود از داده های جمع آوری شده برای ردیابی حیوانات ، نظارت بر الگوهای رفتاری آنها و همچنین مراقب نگه داشتن زیستگاه خود باشد – توانایی ای که برای ببرهای آمور و سایر حیوانات وحشی نادر در منطقه ارزش دارد.

شرکت هایک ویژن متعهد می شود به بررسی چگونگی فن آوری نوآورانه ، پایداری و تنوع زیستی جهان تضمین کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های حفاظت از محیط زیست و ارزش آنها برای حفظ ، لطفا با نمایندگی هایک ویژن در تهران تماس حاصل فرمایید