ایحاد امنیت دانش آموزان در دانشگاه اولویت اصلی برای هر مرکز آموزشی است ،در این مقاله ما ۴ روش نظارت ویدیویی با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی هایک ویژن را که می توان ایمنی دانش آموزان برای مدارس و دانشکده ها تضمین کرد شرح داده ایم.

 

دانشگاه ها و مدارس وظیفه مراقبت از بچه‌هایی را دارند که به آن ها آموزش می‌دهند. امنیت دانشجویان در محوطه دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. با این حال, وقوع جرم در مدارس به شدت بالا است.

موسسات آموزشی برای رفع این مشکل در حال استفاده از آخرین فن آوری های نظارت تصویری در سراسر دانشگاه هستند. با استفاده از دوربین های HD اما در عین حال قدرتمند ، از جمله هوش مصنوعی هایک ویژن و فناوری های یادگیری عمیق ،داشنگاه ها و مدارس می توانند یک محیط یادگیری ایمن تر را برای دانش آموزان فراهم کنند.

 

۴ قابلیت اصلی هوش مصنوعی هایک ویژن

 

۱- حفاظت کامل از محیط های داخلی و خارجی

مکان‌های بحرانی وجود دارند که نیاز به توجه ویژه‌ای دارند, مانند زمین‌های بازی که فقط برای کلاس‌ها, خطوط آتش و نیز آزمایشگاه‌های مدرسه و اتاق آرشیو, باز هستند. لازم به ذکر است که سیستم‌های نظارت ویدیویی امروز برای هشدار دادن به پرسنل امنیتی برای ورود به این لحظه طراحی شده‌اند. فن‌آوری‌های هوش مصنوعی هایک ویژن مبتنی بر یادگیری عمقی می‌توانند به طور هوشمندانه محتوای مطالب ویدیویی را تحلیل کنند, شناسایی کنند که آیا یک انسان, یک وسیله نقلیه و یا دیگر اشیا بی‌اهمیت است, و زمانی که افراد یا وسایل نقلیه از مرزه‌ای مشخصی در مکان‌های تعیین‌شده در هر نقطه از مدرسه عبور می‌کنند, زنگ خطر ایجاد می‌کنند.

 

۲- تشخیص ورودی های غیرمجاز
بزرگترین نگرانی های مراقبان و کارمندان مدرسه ، افراد غیرمجاز است که وارد ساختمان مدرسه می شوند. بنابراین سیستم تشخیص چهره هایک ویژن امروز یک راه حل ایده آل ارائه می دهد. این راه حل برای ورود به مدارس و ساختمان های محدود ، می تواند با سیستم های کنترل محیط همکاری کند ، همچنین اطمینان می دهد که فقط دانش آموزان و کارمندان مجاز می توانند وارد محوطه شوند و می تواند افراد خاصی را که مجاز به ورود به ساختمان نیستند را شناسایی کند و در صورت تلاش برای ورود ، زنگ خطر را ایجاد کند.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته برای این قابلیت بسیار مهم  است ، بنابراین انتخاب دوربین های تشخیص چهره که دارای دامنه گسترده یا قابلیت WDR مناسب تر میباشند .

 

۳- نیاز به نظارت مداوم ندارد.
آلارم های هوشمند ارائه شده توسط سیستم های نظارت تصویری امروز با هوش مصنوعی هایک ویژن می توانند تیم های امنیتی را آزاد کنند ، به طوری که آنها دیگر نیازی به نظارت بر صفحه نمایش های ویدئویی در یک میز ندارند. این نرم افزار ویدئویی را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند و در صورت بروز مشکل ، زنگ خطر را ایجاد می کند – به پرسنل امنیتی اجازه می دهد تا وقت خود را برای سایر فعالیت ها مانند گشت زنی در زمینه ها صرف کنند.

این ویژگی به خصوص برای نظارت قبل یا بعد از ساعات مدرسه یا در آخر هفته ارزشمند است. کارکنان نظارت می‌توانند هر گونه هشدار دهنده را از طریق یک برنامه بر روی دستگاه تلفن همراه خود دریافت کنند و اطمینان حاصل کنند که هنوز هم می‌توانند به مسائل در زمان واقعی پاسخ دهند.

 

۴- کنترل دسترسی به وسیله نقلیه
سیستم های شماره گیری خودکار پلاک میتوانند شماره پلاک خودروهایی را که وارد ورودی یا دروازه پارکینگ  مدرسه می شوند را شناسایی کرده و در صورت شناسایی یک وسیله نقلیه غیر مجاز ، زنگ خطر را به وجود می آورد. برای ایجاد یک لایه امنیتی بیشتر  می توان با فناوری تشخیص چهره همراه کرد تا تشخیص دهد که راننده شناخته شده است.

برای مثال ، دوربین های دارای هوش مصنوعی را می توان برای شناسایی رفتارهای مشکوک رانندگی مانند سرعت یا رانندگی در جهت اشتباه برنامه ریزی کرد. به علاوه آنها می توانند برای نظارت بر رعایت محدودیت ها مورد استفاده قرار گیرند.

در حقیقت ، آخرین دوربین های نظارت بر ترافیک نیز می توانند در اینجا با ارزش باشند. از طریق فن آوری یادگیری عمیق آنها می توانند وسایل نقلیه را تشخیص داده و طبقه بندی کنند ، اندازه ، رنگ و مدل را تشخیص دهند و در صورت بروز حادثه اطلاعات ارزشمند دیگری به تیم های امنیتی ارائه دهند.

 

اگر می خواهید در مورد راه حل های امنیتی دانشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، و اینکه چگونه می توانیم با شما همکاری کنیم تا دانش آموزان و کارکنان خود را بهتر محافظت کنید ، لطفا با نمایندگی هایک ویژن در تهران تماس بگیرید.