گاها برای مشتریان هایک ویژن کالا این سوال مطرح میشود که تکنولوژی ها و قابلیت دوربین ها به چه کار می آید- و به چه علت است ؟ امروز در این آموزش قصد داریم قابلیت HLC دوربین مداربسته را به طور کامل توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

 

تکنولوژی HLC دوربین مداربسته چیست؟‍

تکنولوژی HLC در جلوگیری از کور شدن دوربین های امنیتی در شب هنگام استفاده از چراغ های جلو خودرو بسیار مفید است. خوانایی پلاک از ویژگی هایی تکنولوژی HLC است که تقریباً همه دوربین مداربسته این قابلیت را دارا میباشند.

نور مستقیم از برجستگی ویژه ای برخوردار است که به دلیل قرار گرفتن در معرض نور زیاد در منابع نور مانند چراغهای جلو یا نورافکن تصویر به طور کامل مشخص نمیشود.

اگر دوربین مداربسته هایک ویژن قابلیت HLC را نداشته باشد تصویر پلاک واضح نمیباشد . با توجه این قابلیت موجود در اکثر دوربین های امنیتی  می توان میزان وضوح کیفیت پلاک خوانی را در ویدیو را تا حدی افزایش داد و دیدن پلاک ها را در حرکت آهسته جلو یا وسایل نقلیه ثابت مشاهده کرد.

آموزش فعالسازی قابلیت HLC دوربین هایک ویژن

 

جهت فعال سازی HLC در دوربین های IP طبق مراحل زیر اقدام نمایید

  • Configuration  >> Image  >>  Display Settings  >>  Backlight Settings

نکته برای فعال کردن این قابلیت باید حتما با صفحه مرورگر آی پی دستگاه یا دوربین را وارد کرده و سپس مانند عکس قابلیت HLC , BLC , WDR را در دوربین هایک ویژن فعال کنید

گزینه های WDR وBLC نیز در این قسمت فعال می گردد. لازم به ذکر است که در صورت فعال شدن BLC گزینه WDR ظاهر نمی شود.