برای جلوگیری از گسترش آتش سوزی جنگل ، مهم تشخیص آتش سوزی نیست: پیشگیری است. کشف کنید که چگونه جدیدترین فناوری ویدیویی برش خورده استفاده می شود تا با قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن بتوانید علائم هشدار دهنده آتش سوزی را قبل از انفجار به طور کامل تشخیص دهید.

آتش سوزی جنگل یک پدیده ویرانگر است. اگر به سرعت در دسترس نباشند ، آنها می توانند به سختی کنترل شوند – نه تنها صدها هزار کیلومتر زمین و حیوانات وحشی محلی آن بلکه ویران کردن ساختمان ها و در بعضی موارد منجر به تلفات انسان می شود.

 

با هایک ویژن فراتر از روشی های سنتی حرکت کنیم

هزاران سال است که جوامع با هم کار کرده اند تا از انتشار آتش سوزی در مناطق پرجمعیت جنگل جلوگیری کنند. با این حال ، حتی امروز ، بسیاری از مناطق آسیب پذیر هنوز به برج های مراقبت از مواج ، گشت های پا و گشت های هوایی تکیه می کنند تا در صورت وقوع آتش سوزی ، متوجه شوند. چنین روش هایی با شدت زیاد ، مستعد خطا و معمولاً کند هستند. چند دقیقه طول می کشد تا آتش سوزی زنده تا جایی گسترش یابد که مهار آن غیرممکن باشد اما با قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن میتوانید به طور آنی از آتش سوزی اطلاع یابید.

 

البته فعالیت های جلوگیری از آتش سوزی به همان اندازه مهم هستند و کارهای زیادی در سطح جهان در این زمینه انجام می شود. با این حال ، این چالش برانگیز تر می شود. به عنوان مثال ، برخی از مناطق جنگلی به دلیل زیبایی طبیعی چشمگیر ، تعداد بیشتری از جاذبه های گردشگری را تجربه می کنند. این امر به دلیل بی دقتی بازدید کنندگان یا متأسفانه تلاش های آتش سوزی عمدی ، آنها را در معرض خطر آتش سوزی قرار می دهد.

 

عکس جلوگیری از آتش سوزی جنگل با دوربین هایک ویژن

توقف آتش سوزی با قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن

بنابراین شنیدن این نکته دلپذیر است که برخی از زیباترین جنگلهای جهان در حال حاضر با قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن محافظت می شود.

این دوربین های هوشمند برای تشخیص اولین علائم هشداردهنده سوختن شاخ و برگهای وحشی ، با قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن شناسایی آتش استفاده می کنند. و دوربین مداربسته سپس کارکنان را از آتش سوزی بالقوه هشدار می دهند ، حتی می توانند به جای اینکه با یک آتش سوزی که از قبل در حال انجام است ، اقدامات پیشگیرانه ای اساسی را انجام دهند.

 

آشنایی با سیستم هشدار و کنترل زودرس هایک ویژن

دفتر جنگل داری ایالت Deqing در چین برای مدیریت موثر مناطق جنگلی ، یک سیستم هشدار و کنترل زودرس ۲۴/۷ هوشمند با قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن ساخته است. دوربین های دوتایی طیف حرارتی و نوری هایک ویژن با الگوریتم تشخیص آتش سوزی پیشرفته نصب شده اند تا ۲۴/۷ بتواند بدون وقفه آتش سوزی های جنگلی را شناسایی کند ، مراقب و هشدار دهنده در مورد نشانه های سوزاندن شاخ و برگهای وحشی باشد که به آتش سوزی کمک می کند.

این دفتر با استفاده از الگوریتم پیشرفته تشخیص آتش که در دوربین های مدرن هایک ویژن ساخته شده است ، با موفقیت از صدها کیلومتر جنگل و حیوانات وحشی آن محافظت می کند ، ضمن اینکه به گردشگران این امکان را می دهد تا با خیال راحت از جنگل لذت ببرند.

برای جزئیات بیشتر در مورد قابلیت تصویربرداری حرارتی هایک ویژن و یافتن اینکه چگونه فناوری می تواند شما را پشتیبانی کند ،میتوانید با نمایندگی هایک ویژن در تهران تماس حاصل فرمایید.