موضوع تحرک هوشمند مدتی است که بحث اصلی در صنعت حمل و نقل بوده است ، ایده این است که ترافیک را روان نگه دارید و به مردم کمک کنید تا به روش هوشمندانه تری به مکان مورد نیاز خود برسند. برای این منظور ، هم اکنون هایک ویژن در حال نوآوری و معرفی فناوری ها و راه حل های پیشرفته که اصلی ترین آنها فناوری هوشمند هایک ویژن هست و دیگر قابلیت ها شامل سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک ، عوارض گردش آزاد ، رانندگی خودمختار ، راه حل های موقعیت مکانی هوشمند و موارد دیگر هستند.

 

ازدحام ترافیک ، زیرساخت های پیری ، شهرنشینی سریع و افزایش تقاضای پایداری نیز نیاز به راه حل های تحرک هوشمند را شدت می دهد. یکی از راه های برای جلوگیری بر این موانع ، استفاده از فناوری هوشمند هایک وvvvvvیژن برای مدیریت بهتر ترافیک ، ساخت جاده ها برای هر کاربر ایمن تر و کارآمدتر است و در عین حال باعث کاهش انتشار می شود.

 

عکس فناوری هوشمند هایک ویژن

جلوگیری از حوادث ترافیکی

حوادث ترافیکی می تواند فاجعه بار باشد ، نه به دلیل ایجاد ازدحام در جاده ها بلکه گاهی به مراتب بدتر که منجر به جراحات و حتی تلفات شدید می شود. این حوادث دلایل زیادی دارد که کمترین آن رانندگان است که اراده قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض می کنند. فناوری هوشمند هایک ویژن می تواند در تشخیص انواع رویدادها کمک کند برای مثال پارکینگ غیرقانونی ، چراغ قرمز ، رانندگی اشتباه ، سرعت و ایجاد چرخش U غیرقانونی همه را می توان با فناوری دوربین مداربسته هایک ویژن تشخیص داد.

ضمن اینکه با استفاده از دیگر فناوری هایک ویژن ، دوربین ها می توانند این رویدادها را تشخیص دهند و مسئولان راهنمایی و رانندگی بلافاصله می توانند مطلع شوند و حتی قبل از وقوع حوادث ترافیکی اقدامات لازم را انجام دهند. سناریوها عبارتند از متوقف کردن راننده ای که در حال اشغال یک خط اضطراری است یا اطلاع به راننده ای که اتومبیل خود را به طور غیرقانونی پارک کرده است. علاوه بر این ، سیستم های فروش بلیط می توانند برای تنظیم بیشتر رفتارهای رانندگی در نظر گرفته شوند.

 

شمارش تعداد وسایل نقلیه در حال عبور

تجزیه و تحلیل ویدیوی هوشمند ، دوربین های فیلمبرداری راهنمایی و رانندگی با شمارش تعداد وسایل نقلیه در حال عبور از تقاطع و شناسایی سرعت آنها ، افزایش ترافیک در تقاطع ها را شناسایی می کنند ، ضمن اینکه تعداد خودروهای موجود در زمان واقعی را نیز شمارش می کنند. داده های جمع آوری شده سیستم را هنگام تعویض چراغ راهنمایی به قرمز یا سبز اطلاع می دهد. فناوری هوشمند هایک ویژن برای سیگنال های راهنمایی و رانندگی ، جریان ترافیک مؤثرتر را تضمین می کند.

 

اعلام وضعیت ترافیک با فناوری هوشمند هایک ویژن

ارتباطات هوشمند درباره هشدارها و به روزرسانی ها به همه مردم کمک می کند تا در زمان خود صرفه جویی کنند ، از سرخوردگی خودداری کنند و تحرک روزمره را ساده تر کنند. این کار از طریق صفحه نمایش هدایت ترافیک که در مکانهای بسیار دیدنی مانند مناطق پر ازدحام ، مراکز حمل و نقل ، مراکز خرید و مراکز شهرها نمایش داده می شود .

دوربین های فیلمبرداری ترافیک داده های واقعی را از جریان ترافیک و حوادث تولید می کنند ، و آن را به یک سکوی مرکزی می فرستند تا اطلاعات دیگر سیستم های شخص ثالث مانند رادار و GPS را به اطلاعات بیشتر برساند. آنها همچنین اطلاعات مربوط به ترافیک ، از جمله وضعیت ترافیک ، اعلامیه های اخطاریه و مشاوره و همچنین وضعیت پارکینگ را پخش می کنند.  

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری هوشمند هایک ویژن و راه های استفاده از آن ، لطفا با نمایندگی هایک ویژن در تهران تماس حاصل فرمایید